Yekta ÖZKAN

25.02.1989 yılında Aydın'ın Çine ilçesinde doğdum. İlkokul ve ortaokul eğitimi ve öğretimimi Çine Namık Kemal İlköğretim Okulu'nda aldım. Lise'yi Muğla 75. Yıl Fen Lisesi'nde okudum, liseden 2.'likle mezun olup üniversite sınavında 736. oldum ve Ege Üniversitesi Tıp Fakültesini kazandım, 6 senede tıp fakültesini bitirip tıpta uzmanlık sınavında 150. oldum ve Manisa Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları bölümünü kazandım.
Çocuk ve Genç Psikiyatrisi derneğinin düzenlediği dinamik yönelimli psikoterapi kuramsal eğitimini tamamladım,  süpervizyon eğitimlerim ise hala devam etmektedir.
Ayrıca, Prof. Dr. Mehmet Zihni Sungur'un düzenlediği Céu Salvador ve ekibinin eğitici olduğu çocuk ve ergenlerde bilişsel davranışçı psikoterapi eğitimini almaktayım.

Dr. Yekta Özkan
Elektronik posta
yekta.ozkan@psikiyatristim.org
İlgi Alanları
Psikofarmakoloji(ilaç bilimi), Dinamik yönelimli psikoterapi ve Bilişsel davranışçı psikoterapi
Çalışmalar

1.  Özalp Kızılay D, Yalın Sapmaz Ş, Şen S, Özkan Y, Ersoy B. Insulin Resistance as Related to Psychiatric Disorders in Obese Children, J Clin Res Pediatr Endocrinol. 2018 Nov 29;10(4):364-372.

2. Yalın Sapmaz Ş, Uzel Tanrıverdi B, Öztürk M, Gözaçanlar Ö, Yörük Ülker G, Özkan Y. Immigration-related mental health disorders in refugees 5-18 years old living in Turkey, Neuropsychiatr Dis Treat. 2017 Nov 10;13:2813-2821.